Головна » Файли » Мої файли

Презентація з теми : Волейбол
[ Викачати з сервера (13.36 Mb) ] 16.11.2016, 17:45

1 слайд      Волейбол - неймовірно цікава і захоплююча гра як для гравців, так і для глядачів. Якщо ви хочете розважитися зі своїми товаришами, але не знаєте як, волейбол стане прекрасним виходом з цієї ситуації...

2 слайд     Сьогодні ми з вами трішки зануримося в історію волейболу. Згадаємо основні умови для гри,зміряємо волейбольне поле  розміри та вагу волейбольного м'яча. Дізнаємося яке обладнання інвентар та одяг потрібен для гри. Вивчимо правила гри, повторимо техніку безпеки, розстановку гравців, стійку волейболіста. Пересування, передачі та прийом м'яча, верхню та нижню подачу м'яча,і дізнаємося щось корисне ,цікаве та незвичайне.

3 слайд     Деякі схильні вважати родоначальником волейболу американця Халстед із Спрінгфілда, який у 1866 році почав пропагувати гру в "літаючий м'яч", названу ним волейболом. Спробуємо простежити за розвитком предка волейболу.

Збереглися, наприклад, хроніки римських літописців 3 століття до нашої  ери. У них описується гра, в якій по м'ячу били кулаками. До нашого часу дійшли і правила, описані істориками в 1500 році. Гру тоді називали "фаустбол". На майданчику розміром 90х20 метрів, розділеної невисокою цегляною стіною, змагалися дві команди по 3-6 гравців. Гравці однієї команди прагнули перебити м'яч через стіну на бік суперників.

Винахідником волейболу вважається Вільям Дж. Морган, викладач фізичного виховання коледжу Асоціації молодих християн у місті Холиоке (штат Массачусетс, США). 9 лютого 1895 в спортивному залі він підвісив тенісну сітку на висоті 197 см, і його учні, число яких на майданчику не обмежувалося, стали перекидати через неїбаскетбольну камеру. Морган назвав нову гру «мінтонет». Роком пізніше гра демонструвалася на конференції коледжів асоціації молодих християн в Спрінгфілді і запропозицією професора Альфреда Т. Хальстеда отримала нову назву - «волейбол». У 1916 році були опубліковані перші правила волейболу.

4 слайд     Заняття та ігри з волейболу проводяться на спеціальних прямокутних майданчиках довжиною 18м та шириною 9 м. Покриття майданчика може бути дерев'яним, пластиковим або із спеціальної земляної  чи гумової суміші.

Майданчик обмежується лініями. Короткі лінії називаються лицевими, а довгі - боковими. Середини бокових ліній з'єднуються прямою , яка називається середньою лінією. Вона поділяє майданчик на дві рівні частини .

На відстані 3м. від середньої лінії і паралельно їй на обох частинах майданчика проходять лінії , що з'єднують бокові лінії. Вони називаються лініями нападу. Площина , що розташовується між середньою лінією, лінією нападу та відрізками бокових ліній, називається площиною нападу. Над середньою лінією майданчика натягується сітка довжиною 9,5 м. та шириною 1 м. Сітка прикріплюється на двох стійках висота залежить від віку та статі гравців. На стійці над боковими лініями майданчика на відстані 9 м. одна від одної закріплюють обмежувальні стрічки білого кольору. По зовнішньому краю встановлюють гнучкі антени. Антени піднімаються над сіткою на 80 см. . Грають у волейбол волейбольним м'ячем . Окружність 65 см. . Важить м'яч 270 гр. . 

5, 6, 7.

8 слайд    Одяг волейболиста складається із:

Футболка

Спортивні шорти

Шкарпетки

Кросівки

На коліна одягають наколінники

9 слайд  Правила волейболу.

Волейбол проводиться на майданчику розміром 9х18м., Яка ділиться навпіл сіткою. Для чоловічих команд сітка розташовується на висоті 2,43 метра, а для жіночих – 2,25 метрів. Грає у складі команди 6 осіб, які можуть змінюватися по ходу матчу. Мета гри полягає в приземленні м’яча в зону суперника, при дотриманні правил.

Починається партія з подачі однієї з команд. Якщо при введенні м’яча в гру він не перелетів сітку або вилетів за межі ігрового майданчика, то чергова подача передається суперникові і на їх рахунок зараховується 1 очко. Якщо м’яч залишається у грі, то приймаюча команда повинна перекинути його назад. Правила волейболу дозволяють при розіграші зробити три торкання, причому один гравець двічі підряд не може доторкнутися до м’яча.

Щоб якісно провести атаку, кожна команда розігрує м’яч в своїй зоні. Для цього командами придумані власні комбінації, що дозволяють будь-якими способами професійно атакувати. Якщо розіграш вдалий і м’яч приземлився на майданчик суперників, то команді зараховується 1 очко, а якщо ні, то очки віддаються іншій команді. Ні в якому разі не можна під час розіграшу доторкатися будь-якими частинами тіла до сітки, так як ця дія може принести додаткове очко команді супротивників. Також під час матчу гравці на майданчику після втрати м’яча суперником міняються місцями за годинниковою стрілкою. Тому кожну чергову подачу виконує новий гравець. Єдиний, хто не робить перехід – це ліберо, який виконує функції захисту.

У волейболі може бути зіграно максимум 5 партій, тому серія триває до 3 перемог. Кожна грається до 25 очок. Дуже важливо знати, що виграна партія закінчується тільки в разі розриву в рахунку в 2 очки. Тому рахунок може бути як 28-26, так і 44-42. Все залежить від ентузіазму гравців і їх настрою виграти дану партію. Якщо у серії зафіксований рахунок 2-2, то проводиться вирішальна третє гра до 15 очок. 

Нові правила волейболу.

Щорічно в будь-яких видах спорту міняються правила. Це пов’язано з тим, що потрібно постійно знаходити той варіант, з прийняттям якого гравцям, тренерам і суддям було б простіше правильно робити свою справу. Це стосується і волейболу. . 
Останні зміни внесли поправки щодо кількості гравців, що входять до складу команди.
Було роз’яснено можливі дії капітанів команд.

З кожним роком змінюються правила, що стосуються переходу суперника через середню лінію. Якщо раніше взагалі не можна було його перетинати, то з прийняттям нових правил це стало дозволеним, головне щоб цей нюанс не завадив ігровому процесу. Схоже рішення стосується правил контакту з сіткою і блокування удару суперника.

Загалом кажучи, не всім сподобалися нові прийняті рішення, але ж конгрес для того і збирається, щоб прийти до спільної думки.

10 слайд   техніка безпеки  Одягнути спортивний костюм і відповідне спортивне взуття.

Перед початком гри слід відпрацювати техніку ударів і ловіння м’яча, правильну стійку й па­діння під час приймання м’яча, персональний захист.

Одяг учнів, які займаються спортивними іграми, має бути легким, не утруднювати рухів, взуття на гнучкій підошві.

Гравцям не слід носити на собі будь-які предмети, небезпечні для них та інших гравців.

ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ

Під час занять,  тренувань і змагань учні мають виконувати вказівки вчителя,  тренера,  судді,  до­тримуватися встановлених правил і послідовності  занять,  поступово додавати навантаження на м’язи з метою запобігання травмувань.

ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЗАНЯТЬ

Прибрати у відведене місце спортивний інвентар для його зберігання.

Зняти спортивний костюм і спортивне взуття.

Прийняти душ або ретельно вимити обличчя й руки з милом.

11 слайд Розстановка гравців

У момент подачі гравці обох команд розташовуються на своїх сторонах майданчика в дві лінії по три чоловіка. Три гравці які стоять ближче до сітки . називаються гравцями середньої лінії, ті. Що стоять за ними, - гравцями задньої лінії. Вони займають зони: 2,3,4- для передньої лінії та1, 6,5-для задньої лінії.

Подача здійснюється з-за лицьової лінії майданчика

12 слайд Стійки волейболіста

КЛЮЧІ ДО УСПІХУ ВОЛЕЙБОЛЬНІ  СТІЙКИ :

ВИСОКА

1. Ноги на ширині плечей одна попереду іншої 2. Вага тіла рівномірно розподілена 3. Коліна злегка зігнуті . 4. Зберігайте стійку навіть під час переміщень по майданчику 5. Стежте за траєкторією м'яча 6. Після удару по м'ячу швидко займіть вихідну позицію

СЕРЕДНЯ

1. Корпус нахилений вперед 2. Коліна - попереду ступень 3. Плечі - попереду колін 4. Руки - над колінами 5. Тримайте руки паралельно стегнах 6. Зберігайте стійку під час переміщень 7. Чи не з'єднуйте долоні 8. Коліна і стегна спрямовані в бік м'яча 9. Переміщаючись, робіть човгання 10. Проводжаєте поглядом м'яч, відбитий вами 11. Перенесіть вагу у напрямку до мети вашого пасу

НИЗЬКА

1. Коліна зігнуті більш ніж на 90 градусів 2. Вага перенесена вперед 3. Переміщуйтеся до м'яча 4. Вдаривши по м'ячу, торкніться підлоги 5. Наколінники не завадять 6. Очима проводжайте м'яч 7. Тут же повертайтеся у вихідне положення

Часто трапляються помилки двох типів: або ви вибрали стійку, невідповідну для виконання даного технічного прийому, або вибір стійки правильний, але сама вона залишає бажати кращого. Тренуватися потрібно так, щоб прийняття тієї чи іншої стійки стало для вас природним, звичним рухом. Вибір же стійки ви будете робити не роздумуючи, автоматично.

ПОМИЛКИ

1. Ви тримаєте руки занадто близько, до корпусу 2. Переміщаєтеся, з'єднавши долоні 3. Кинувшись за м'ячем, розтягнулися на підлозі 4. Відбивши м'яч, застигли на місці

 

13 слайд   Пересування гравця

Гравцеві доводиться часто застосовувати такі переміщення: кроком, стрибком, бігом. Пересування кроком та бігом характеризується м’якістю (відсутності коливань ЗЦТ), яке досягається неповним вирівнюванням у колінних суглобах. Приставні кроки використовуються на невеликі відстані при блокуванні або при прийомі м’яча, який летить в сторону від волейболіста. Рух завжди починають ногою, яка знаходиться ближче до потрібного напрямку. Подвійний крок використовується у тих випадках, коли гравець не встигає до м’яча. При цьому вага тіла переноситься на ногу, яка стоїть попереду, потім на її носок та виноситься за межі площі опори тіла. Гравцеві доводиться часто застосовувати такі різновиди переміщення: кроком, стрибком, бігом.

 

Стрибок – це широкий крок з безопорною фазою. Як правило, стрибок з місця або після переміщення.

14 слайд Передачі та прийом м'яча

Прийом і передача є основним технічним при- йомом у волейболі. Основою правильного вико- нання передачі є своєчасне переміщення до м’яча і набуття відповідної ігрової стійки. Прийом і передача м’яча обома руками зверху Переміщення до місця зустрічі з м’ячем кро- ком або бігом, останній крок має стопорити, ноги зігнути в колінах. Руки зігнути в ліктях, лікті де- що розведені. Кисті виносять перед обличчям, щоб великі пальці були розташовані на рівні брів і бу- ли відведені вбік-назад. Вказівні та великі пальці утворюють трикутник. Кисті рук при оптималь- ного напруження мають форму овалу. Зустрічний ударний рух здійснюють завдяки розгинанню вго- ру рук у ліктях уперед подушечками пальців. Прийом і передача м’яча обома руками знизу Спосіб виконання прийому і передачі м’яча двома руками знизу обумовлений взаємодією гравця з м’ячем, що може летіти з різною швид- кістю. Волейболіст набуває середньої стійки (одна нога на півстопи попереду), напівзігнуті в колі- нах, руки перед тулубом). Визначивши можливе місце падіння м’яча, гравець виходить до нього, руки з’єднані, тулуб нахилено вперед.

15 слайд Тобі на допомогу

16 слайд Подачі м'ча

Подачі — це способи введення м’яча в гру. Різ- новиди подач: нижні (пряма та бокова) і верхні (пряма та бокова). Найскладніша подача — пода- ча у стрибку. Нижня пряма подача Гравець стає на місце подачі у вихідному по- ложенні, ноги дещо зігнуті в колінах, ліва де- що попереду, тулуб незначно нахилений уперед. М’яч на долоні лівої руки (для правші), що зігну- та в лікті. Замахнувшись правою рукою, вагу тіла переносять на праву ногу, водночас підкидають м’яч вертикально вгору (зазвичай на 0,4–0,6 м). Випрямляючи праву ногу, виконують мах правою рукою вниз-уперед і б’ють по м’ячу знизу-позаду, спрямовуючи його вперед-угору. Верхня пряма подача Гравець стає обличчям до сітки, ноги на шири- ні плечей, ліва нога (для правші) на півкроку по- переду. М’яч у зігнутих руках на рівні грудей, лі- ва рука знизу, погляд спрямований на майданчик суперників. Праву руку, згинаючи у лікті, відво- дять назад, лікоть спрямований уперед-угору. Вагу тіла переносять на праву, зігнуту в коліні ногу, тулуб дещо прогинають, погляд переводять на м’яч. Лівою рукою гравець підкидає перед со- бою м’яч на висоту 1,2–1,6 м. Ударний рух починають поштовховим роз- гинанням правої ноги, поворотом тулуба ліворуч й перенесенням ваги тіла на ліву ногу. Удар вико- нують майже водночас із рухами ніг і тулуба: ви- прямляють праву руку та завдають удар по м’ячу (кисть руки дещо напружена і накриває м’яч, пальці міцно притиснуті один до одного), ліву ру- ку опускають униз. Після удару кисть, що супро- воджує м’яч, згинають, руку опускають і тулуб нахиляють уперед. Верхня бокова подача Гравець виконує з положення стоячи лівим бо- ком (для правші) до сітки на відстані приблизно 2 м від лицевої лінії. Дещо зігнуті ноги розташо- вані на ширині плечей, ліва нога попереду, м’яч у руках перед тулубом, ліва рука знизу, на рівні пояса, погляд спрямований на половину майдан- чика суперника. Потім гравець правою ногою робить перехресний крок за ліву, ліву руку за м’ячем виводить уперед-угору, праву руку для за- маху опускає вниз (вага тіла на лівій нозі). Вагу тіла переносить на праву ногу, ліву відставляє на крок в сторону. Волейболіст підкидає м’яч на висоту 1,5–2 м і вперед на 0,5–0,7 м, згинає ноги, тулуб нахиляє в сторону руки, що виконуватиме удар, погляд переводить на м’яч. Розгинаючи ноги та випрям- ляючи тулуб, гравець виводить праву руку через сторону вгору, ліву руку опускає вниз і готується до виконання удару. Під час удару по м’ячу тулуб спрямовують ліворуч і незначно згинають. Гра- вець розвертається грудьми до сітки. Рука, що ви- конує удар, пряма, згинає кисть і накриває нею м’яч, ліву руку відводить униз-назад. Після удару по м’ячу вагу тіла переносить на ліву ногу, праву руку опускає вниз. Гравець переступає на праву ногу та набуває стійкого положення.

17 слайд пам'ятка

18 слайд цікаве

19 слайд дякую за увагу

Категорія: Мої файли | Додав: kfyfrehyjcjdf
Переглядів: 1698 | Завантажень: 119 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
avatar